Każdego dnia trafia do nas bardzo wiele informacji na różnego rodzaju tematy. W natłoku tych informacji możemy czuć się przytłoczeni i zdezorientowani. Tak samo jest w przypadku napływających wiadomościach o homeopatii, dlatego by uporządkować te docierające do nas informacje najlepiej jest posłuchać, co mówią lekarze homeopaci, dr Caron-Philippon, lekarz internista, homeopata, na co dzień pracująca w przychodni we Francji.

Kuracja dopasowana do pacjenta

Wizyta u lekarza homeopaty przebiega tak samo, jak wizyta u każdego innego lekarza: lekarz zbiera wywiad, bada pacjenta i jeśli to konieczne zleca dodatkowe badania, aby ustalić diagnozę. To, co jest charakterystyczne dla homeopatii, to bardziej pogłębiony wywiad i bardziej szczegółowa obserwacja pacjenta w czasie wizyty, aby stwierdzić i wyjaśnić widoczne objawy, aby zrozumieć, w jaki sposób pacjent doświadcza choroby. Naszym celem jest zaordynowanie leczenia z uwzględnieniem tego, co mówi nam pacjent. Lekarze homeopaci nie leczą choroby, leczą chorego pacjenta. Leki homeopatyczne pozwalają na prowadzenie w pełni spersonalizowanego leczenia’.

zalety stosowania homeopatiimask

Bezpieczne leki nadające się dla dzieci i kobiet w ciąży

Inną znaczącą zaletą leczenia homeopatycznego jest to, że nie wywołuje skutków ubocznych, a leki nie są toksyczne pod względem chemicznym. Nie ma przeciwwskazań do ich stosowania ani nie wchodzą w interakcję z innymi lekami. Kobiety w ciąży oraz małe dzieci mogą więc bezpiecznie korzystać z kuracji homeopatycznych. ‘Jedynym ryzykiem jest złe dobranie leków, a w konsekwencji brak jakichkolwiek korzyści z leczenia. Tak jak w medycynie konwencjonalnej, lekarz może początkowo mieć problem ze znalezieniem właściwego leku. Musi więc spotkać się z pacjentem jeszcze raz, aby ponownie go zbadać, szczególnie w ostrym przebiegu choroby’.

Leczenie dopełniające leczenie konwencjonalne

Leki homeopatyczne są użyteczne i skuteczne jako dopełnienie kuracji konwencjonalnej, i nie powodują interakcji z tymi lekami’. Nie istnieją przeciwwskazania do stosowania leków konwencjonalnych i homeopatycznych jednocześnie. ‘Przykładowo, aby wyleczyć zapalenie migdałków oczywiście zapiszę antybiotyk na infekcję, ale zapiszę też leki homeopatyczne w celu łagodzenia bólu’.

Rozwiązania zapobiegające, łagodzące przebieg i leczące choroby ostre i przewlekłe

Homeopatia bardzo przydaje się w łagodzeniu objawów wielu ostrych chorób, takich jak problemy laryngologiczne, kaszel, przeziębienie, zapalenie migdałków, alergie, bóle miesiączkowe, sztywność i stłuczenia. Leczyłam pacjentkę cierpiącą na bardzo bolesne zapalenie pęcherza moczowego, która nie gorączkowała. Moim zdaniem objawy te nie uzasadniały przepisania antybiotyku. Zaleciłam, by zaczęła od picia 1,5 litra wody dziennie oraz soku z żurawiny i wody z kwaśnym węglanem sodu. Zapisałam też dwa leki homeopatyczne, które miały złagodzić objawy. Oczywiście, gdyby objawy nie mijały lub pogarszały się, zmieniłabym leczenie lub pomyślałabym o innym rozwiązaniu’. ‘Homeopatia jest także zalecana do leczenia stanów przewlekłych, takich jak lęki, opryszczka, problemy żylne i problemy układu mięśniowo-szkieletowego. Ponadto homeopatia jest bardzo użyteczna w łagodzeniu skutków ubocznych leczenia onkologicznego, takich jak nudności, w redukcji stresu związanego z diagnozą, a nawet w przygotowaniu do operacji’. Jest też dobra jako profilaktyka. Lekarz wdroży leczenie mające na celu ograniczenie częstotliwości i intensywności ostrych epizodów choroby, które uprzykrzają życie pacjentom. ‘Dzięki leczeniu homeopatycznemu organizm będzie lepiej się bronił przed przyszłymi atakami wirusowymi’. Nie wahaj się zapytać swego homeopatę o najlepsze dla ciebie leczenie homeopatyczne, jakie dobierze on z uwzględnieniem choroby i objawów.

Granulki homeopatyczne są praktyczne i łatwe do stosowania

Przestrzeganie zapisanej kuracji nie może być łatwiejsze: po prostu miej ze sobą fiolkę z granulkami i zażywaj je zgodnie z zaleceniem lekarza/farmaceuty. Inną zaletą dla dzieci, które nie lubią brać lekarstw jest to, że granulki mają przyjemny smak i mogą być rozpuszczane w wodzie. W moim gabinecie przyjmuję regularnie dzieci cierpiące na wirusową infekcję górnych dróg oddechowych albo zapalenie oskrzeli. Przepisuję różne leki homeopatyczne i zalecam mamie rozpuszczenie ich w butelce dziecka w 25 ml wody, pozostawiając przez 15-20 min. do rozpuszczenia. Roztwór ten można brać w kilku dawkach w ciągu dnia, zakładając, że jest on przechowywany w lodówce’.

Bezpieczne leki wysokiej jakości

Leki homeopatyczne są wytwarzane przy zastosowaniu procesu bezpieczeństwa obejmującego rygorystyczne kontrole surowców i tradycyjne wytwarzanie połączone z zaawansowaną technologią. Leki te są przepisywane i zalecane przez lekarzy, farmaceutów i położne przeszkolone z zakresu stosowania homeopatii. ‘Gdy medycyna tradycyjna nie do końca radzi sobie z leczeniem objawów funkcjonalnych, takich jak bóle głowy, bóle brzucha czy bezsenność, myślę że źle by się działo, gdyby nie było homeopatii’ – mówi dr Caron-Philippon.

Udostępnij :

Facebook
Linkedin
test@tes.fr
ok

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ