logo boiron

Cocculine®

Ciesz się spokojną podróżą!

Choroba lokomocyjna męczy podczas kolejnego wyjazdu?
Wypróbuj Cocculine®!

Lek działający wspomagająco w objawach choroby lokomocyjnej (np.: nudności, ogólne złe samopoczucie) podczas podróży samochodowej, lotniczej lub morskiej.

Postać farmaceutyczna:

tabletki.

Skład jakościowy i ilościowy:

1 tabletka zawiera: substancje czynne: Cocculus indicus 4CH, Nux vomica 4CH, Tabacum 4CH, Petroleum rectificatum 4CH aa 0,375 mg, substancje pomocnicze: sacharoza, laktoza, stearynian magnezu.

Wskazanie do stosowania:

wspomagająco w objawach choroby lokomocyjnej (np.: nudności, ogólne złe samopoczucie) podczas podróży samochodowej, lotniczej lub morskiej.

Dawkowanie:

dorośli, młodzież i dzieci w wieku od 5 lat: w przeddzień i w dniu podróży ssać powoli po 2 tabletki 3 razy dziennie. Od momentu wystąpienia pierwszych objawów choroby w czasie podróży, ssać powoli po 2 tabletki, zwiększając odstępy pomiędzy kolejnymi dawkami leku w miarę następowania poprawy. W momencie ustąpienia objawów należy zaprzestać przyjmowania leku. Nie przekraczać dawki 6 tabletek w ciągu doby.

dzieci w wieku do 5 lat: wg wskazań lekarza.

Sposób podawania:

Podanie doustne.

Ze względu na niebezpieczeństwo zakrztuszenia dzieciom w wieku do 5 lat lub dzieciom starszym, które mają problem z połykaniem, zaleca się rozdrobnienie tabletek i podanie w niewielkiej ilości wody.

Przeciwwskazania:

nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Podmiot odpowiedzialny:

BOIRON, 2 avenue de l’Ouest Lyonnais, 69510 Messimy, Francja

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą  1/Cocculine/30.08.2023

Ulotka dla osób niedowidzących

Ulotka dźwiękowa