logo boiron

90 lat doświadczenia

Mistrzostwo w wytwarzaniu wysokich rozcieńczeń to umiejętność, którą nasi farmaceuci odpowiedzialni za produkcję oraz ich zespoły utrwalają od 1932 r.

Jean-Christophe Bayssat

Mistrzostwo w wytwarzaniu wysokich rozcieńczeń to umiejętność, którą nasi farmaceuci odpowiedzialni za produkcję oraz ich zespoły utrwalają od 1932 r., w duchu ciągłego samodoskonalenia. Z dokładnością i profesjonalizmem kultywują dążenie do doskonałości, dokładając ciągłych starań, aby połączyć poszanowanie tradycyjnej homeopatii z innowacyjnością.

Jean-Christophe Bayssat, Zastępca Dyrektora Generalnego

Witamy w laboratorium Boiron

Fabryka

Niezmienna jakość

W 1932 r. farmaceuci Jean i Henri Boiron zajęli się produkcją leków homeopatycznych w odpowiedzi na zapotrzebowanie lekarzy poszukujących produktów wysokiej jakości dla swoich pacjentów.
Obecnie pozostajemy wierni zasadom wdrożonym przez nich oraz przez Christiana Boiron, utrwalając wartości, które zaszczepili w naszej firmie ponad 70 lat temu:

 • ludzkie, pełne szacunku podejście do medycyny, odpowiadające oczekiwaniom pacjentów, obejmujące zarówno całościową opiekę nad pacjentem, jak i oddawane mu do dyspozycji leki
 • naukową dokładność, która w połączeniu z kontrolą nad każdym etapem produkcji gwarantuje dostarczenie produktów leczniczych wysokiej jakości jak największej liczbie pacjentów
 • bliską współpracę z lekarzami i farmaceutami, z którymi w miarę upływu lat zbudowaliśmy relację opartą na zaufaniu i dialog wzbogacany wymianą doświadczeń
 • zaangażowanie w postęp medycyny poprzez eksplorację jej możliwości z odwagą i pokorą.


Zaangażowanie wszystkich pracowników odzwierciedla ich pasję i radość, którą sprawia im wypełnianie naszej misji. Kultywują oni dążenie do doskonałości w produkcji leków homeopatycznych coraz lepiej zintegrowanych z medycyną, coraz bardziej użytecznych dla lekarzy, farmaceutów i dla zdrowia pacjentów.

Pracownicy Boiron - przeczytaj więcej

Laboratorium Boiron to

 • granulki boiron

  N°1

  na świecie w dziedzinie homeopatii

 • tubki

  90

  lat doświadczenia

 • laboratorium boiron

  50

  krajów, w których działamy

 • pracownicy boiron

  2801

  oddanych pracowników na całym świecie

 • francuskie przedsiębiorstwo

  1

  francuska firma z krajową produkcją

Kluczowe dane

Laboratorium Boiron w liczbach

Czy wiesz, że...?

Pod wpływem braci Boiron homeopatia została wpisana do farmakopei francuskiej w 1965 r.

Następnie włączono ją do farmakopei amerykańskiej w 1982 r., a następnie do farmakopei europejskiej w 1995 r.

Dowiedz się więcej o kluczowej roli Laboratorium Boiron w rozwoju homeopatii