logo boiron

Francuskie przedsiębiorstwo

Francja to historyczna kolebka Laboratorium Boiron. W tym kraju o silnych tradycjach homeopatycznych nasza firma na przestrzeni 90 lat przekształciła się z małej rodzinnej apteki w międzynarodowy koncern, nie tracąc nic ze swojego DNA.

mała rodzina farmaceutów

Krótka historia wielkiej przygody rodzinnej

Od 1932 r. bracia Jean i Henri Boiron poświęcili życie homeopatii, oddając do dyspozycji lekarzy leki homeopatyczne wysokiej jakości. Duch przedsiębiorczości i dokładność naukowców umożliwiły im dokonanie postępów w rozwoju tej terapii i jej rozpropagowanie na całym świecie.

Rodzinną historię kontynuowały ich dzieci, zwłaszcza Christian Boiron, który zarządzał firmą przez ponad 40 lat z pomocą swojej siostry Michèle, brata Thierry’ego oraz jednej z córek, Anabelle, zajmującej aktualnie w firmie stanowisko Attachée Dyrekcji Generalnej oraz Dyrektora ds. PR oraz Dystrybucji we Francji.

Obecnie Valérie Lorentz-Poinsot, następczyni Christiana Boiron na stanowisku Dyrektora Generalnego od stycznia 2019, realizuje z determinacją ten sam cel: zapewnienie homeopatii należnego jej miejsca w medycynie, poprzez umożliwienie każdemu pracownikowi służby zdrowia oraz pacjentowi dostępu do leków homeopatycznych.

Kluczowe daty w historii Boiron

historia Boiron

Historia rodzinnej odwagi

Rodzinna historia
Dziś we Francji

Dziś we Francji

Blisko 1854 pracowników, w tym 120 farmaceutów, pracuje na co dzień przy opracowywaniu i wytwarzaniu naszych leków w dwóch zakładach produkcyjnych:

  • Messimy: centrala i główna jednostka produkcyjna (Rhône)
  • Montevrain (Seine-et-Marne)

Nasze leki są następnie wysyłane do około pięćdziesięciu krajów i terytoriów, w których są dostępne dla pacjentów.

HOMEOPATIA WSPIERA PRACOWNIKÓW SŁUŻBY ZDROWIA

Homeopatia wspiera pracowników służby zdrowia

Od początku naszego istnienia jesteśmy zaangażowani w rozwój homeopatii zintegrowanej z medycyną. W tym celu współpracujemy z lekarzami, farmaceutami, położnymi oraz wszystkimi pracownikami systemu opieki zdrowotnej, którzy z rosnącą ciekawością i zainteresowaniem przyglądają się zaletom leków homeopatycznych.

Obecnie:

  • 61% lekarzy internistów ma zaufanie do leków homeopatycznych, a 34% przepisuje je codziennie1
  • 78% położnych (posiadających od 2011 uprawnienia do wystawiania recept na leki homeopatyczne) przepisuje je regularnie, a prawie połowa czyni to codziennie2
  • Ponad 300 placówek szpitalnych wydaje te leki

Aby być jak najbliżej służby zdrowia, jesteśmy obecni na terytorium całej Francji:

  • 15 magazynów Boiron obsługuje każdego dnia 20 000 francuskich aptek oraz ich pacjentów
  • Ponad 63 przedstawicieli medycznych, niemal 91 przedstawicieli aptecznych oraz 6 konsultantów ds. weterynarii towarzyszy lekarzom, farmaceutom, weterynarzom oraz szpitalom stosującym leki homeopatyczne

1- Study conducted by IPSOS on behalf of Weleda/Lehning/Boiron among 302 self-employed GPs representative of the population interviewed. Survey conducted from 4 to 13 March 2019.
2- “Self-employed midwives and homeopathy” study conducted in 2013 by Imago among 212 self-employed midwives.