logo boiron
  • sedatif

Sedatif PC®

Stres, niepokój, rozdrażnienie

hasło sedatif

Sedatif PC® to kompleksowy lek działający wspomagająco w stanach nadmiernej pobudliwości nerwowej, nadmiernej nerwowości spowodowanej codziennymi stresami, drażliwości, objawach nerwicy wegetatywnej, zaburzeniach snu.

Wygodna postać tabletek do ssania sprawia, że jest łatwy w stosowaniu, bez konieczności popijania.

Lek o kompleksowym działaniu

Nadmierna nerwowość

Niepokój, rozdrażnienie

Zaburzenia snu

sedatif noc i dzień

Kompleksowe działanie

Sedatif® to lek o działaniu potwierdzonym w badaniach klinicznych.

Obniża poziom nerwowości¹ oraz zmniejsza liczbę przebudzeń². Nie powoduje skutków ubocznych, takich jak obniżenie koncentracji, przez co może być stosowany przez osoby aktywne zawodowo.

Sedatif PC® to kompleksowe działanie, na objawy stresu zarówno w dzień, jak i w nocy.

1, 2- Łagodzenie objawów stresu. Badanie porównawcze skuteczności i tolerancji SEDATIF PC® w leczeniu zaburzeń snu u dorosłych i dzieci. (badanie porównawcze randomizowane prowadzone metodą podwójnie ślepej próby w stosunku do Diazepamu 2 mg) „Praktyka Lekarska” 01.20213 (91), STR. 12-13. Eurosystem.

Uspokaja i nie otępia

Składniki

Wskazania

wspomagająco w stanach nadmiernej pobudliwości nerwowej, nadmiernej nerwowości spowodowanej codziennymi stresami, drażliwości, objawach nerwicy wegetatywnej, zaburzeniach snu.

Dawkowanie

Dorośli, młodzież i dzieci w wieku od 6 lat:

1 tabletka rano, 1 tabletka po południu, przy trudnościach w zasypianiu 2 tabletki przed snem, trzymając tabletkę pod językiem, aż do rozpuszczenia.


Dzieci w wieku do 6 lat:

według wskazań lekarza.

Ze względu na niebezpieczeństwo zakrztuszenia, dzieciom w wieku do 6 lat lub dzieciom starszym, które mają problem z połykaniem zaleca się rozdrobnienie tabletek i podanie w niewielkiej ilości wody.

SEDATIF PC® tabletki. Produkt złożony. Wskazanie do stosowania: wspomagająco w stanach nadmiernej pobudliwości nerwowej, nadmiernej nerwowości spowodowanej codziennymi stresami, drażliwości, objawach nerwicy wegetatywnej, zaburzeniach snu. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Podmiot odpowiedzialny: BOIRON SA, 2 avenue de l’Ouest Lyonnais, 69510 Messimy, Francja.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą  7/Sedatif/30.08.2023

Ulotka dla osób niedowidzących

Ulotka dźwiękowa