logo boiron
  • Paragrippe

Paragrippe®

Przeciw grypie!

Masz gorączkę, ból głowy? Łamie Cię w kościach? Czujesz, że „coś Cię bierze”?

Zastosuj Paragrippe®!

Paragrippe® jest lekiem stosowanym w wspomagająco w celu łagodzenia objawów infekcji grypowych przebiegających z bólami głowy, bólami mięśniowymi, kostno-stawowymi, gorączką (do 38,5°C), dreszczami i uczuciem ogólnego rozbicia.

Postać farmaceutyczna:

tabletki.

Skład jakościowy i ilościowy:

1 tabletka 300 mg zawiera: substancje czynne: Arnica montana 4CH, Belladonna 4CH, Eupatorium perfoliatum 4CH, Gelsemium sempervirens 4CH, Sulfur 5CH aa 0,6 mg, substancje pomocnicze: sacharoza, laktoza, stearynian magnezu.

Wskazania do stosowania:

wspomagająco w celu łagodzenia objawów infekcji grypowych przebiegających z bólami głowy, bólami mięśniowymi, kostno-stawowymi, gorączką (do 38,5°C), dreszczami i uczuciem ogólnego rozbicia.

Dawkowanie:

Dorośli i dzieci w wieku od 11 lat: od momentu wystąpienia pierwszych objawów świadczących o infekcji grypowej, ssać powoli po 2 tabletki do 3 razy dziennie. W miarę ustępowania objawów zwiększyć odstępy czasu pomiędzy kolejnym przyjmowaniem leku.

Dzieci w wieku do 11 lat: według wskazań lekarza.

Osoby w podeszłym wieku: nie jest konieczna modyfikacja dawki.

Tabletki można też rozpuścić w niewielkiej ilości wody. Ze względu na niebezpieczeństwo zakrztuszenia, dzieciom w wieku do 5 lat lub dzieciom starszym, które maja problem z połykaniem zaleca się rozdrobnienie/ zmiażdżenie tabletek i podanie pod język lub rozpuszczenie w niewielkiej ilości wody i podanie łyżeczką.

Sposób podawania:

podanie doustne.

Przeciwwskazania:

nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Podmiot odpowiedzialny:

BOIRON SA, 2 avenue de l’Ouest Lyonnais, 69510 Messimy, Francja

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą  1/Paragrippe/30.08.2023

Ulotka dla osób niedowidzących

Ulotka dźwiękowa