logo boiron
  • arnigel

Arnigel®

Na stłuczenia i urazy.
Siła Arniki górskiej!

hasło arnigel

Stłuczenia? Urazy? Siniaki?

Wypróbuj Arnigel®!

Dla dorosłych i dzieci już od 1. roku życia! Jeden lek dla całej rodziny. Nowoczesna forma żelu ułatwia szybsze wchłanianie substancji czynnej leku.

Arnigel® wyprodukowany jest ze świeżej, całej rośliny Arnica montana co pozwala zachować większość jej naturalnych właściwości.

Jeden lek dla całej rodziny

Siniaki

Stłuczenia

Bóle mięśni po wysiłku fizycznym

arnika

Arnica montana Boiron

Arnika górska wchodząca w skład Arnigel® to:

  • odpowiedzialne ręczne zbiory z naturalnych upraw między innymi z Alp, Wogezów, Pirenejów – z dala od autostrad, fabryk, z gleb pozbawionych pestycydów.
  • świeżo zebrane rośliny, które w ciągu 72h trafiają do laboratorium, gdzie przechodzą liczne kontrole na każdym etapie produkcji.
  • wykorzystanie całej, świeżej rośliny, co pozwala na zachowanie większej ilości substancji czynnych zawartych w Arnica montana (Arnika górska).
  • bogactwo składników aktywnych, takich jak flawonoidy i laktony seskwiterpenowe

Co to jest siniak? Jak powstaje? Co na siniaki? -> SPRAWDŹ!

Odpowiedzialne zbiory Arnica montana

Arnica montana
Dawkowanie

Wskazania do stosowania

leczenie miejscowe następstw niewielkich urazów (siniaki, stłuczenia) u dorosłych i dzieci powyżej 1 roku życia. Polecany również w bólach mięśni pojawiających się po intensywnym wysiłku fizycznym.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 1 roku życia:

stosować 1 – 3 razy na dobę.

Arnigel® stosujemy na skórę. Należy nanieść cienką warstwę żelu na bolesne miejsce i wmasować delikatnie aż do całkowitego wchłonięcia.

Zastosuj arnigel® w miarę możliwości jak najszybciej po uderzeniu, aby ograniczyć jego skutki w postaci siniaków lub krwiaków.

Teraz Arnigel® dostępny także w dużym, ekonomicznym opakowaniu: 120g!

Arnigel

Arnigel® Postać farmaceutyczna: żel. Skład: 100 g żelu zawiera: substancja czynna: Arnica montana TM 7,00 g. Wskazania do stosowania: leczenie miejscowe następstw niewielkich urazów (siniaki, stłuczenia) u dorosłych i dzieci powyżej 1 roku życia. Polecany również w bólach mięśni pojawiających się po intensywnym wysiłku fizycznym. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Podmiot odpowiedzialny: BOIRON SA, 2 avenue de l’Ouest Lyonnais, 69510 Messimy, Francja.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą 46/Arnigel/30.08.2023

Ulotka dla osób niedowidzących

Ulotka dźwiękowa