mała rodzina farmaceutówmask

Francja to historyczna kolebka Laboratorium Boiron. W tym kraju o silnych tradycjach homeopatycznych nasza firma na przestrzeni 80 lat przekształciła się z małej rodzinnej apteki w międzynarodowy koncern, nie tracąc nic ze swojego DNA.

 

 

KRÓTKA HISTORIA WIELKIEJ

PRZYGODY RODZINNEJ

 

Od 1932 r. bracia Jean i Henri Boiron poświęcili życie homeopatii, oddając do dyspozycji lekarzy leki homeopatyczne wysokiej jakości. Duch przedsiębiorczości i dokładność naukowców umożliwiły im dokonanie postępów w rozwoju tej terapii i jej rozpropagowanie na całym świecie. 

Rodzinną historię kontynuowały ich dzieci, zwłaszcza Christian Boiron, który zarządzał firmą przez ponad 40 lat z pomocą swojej siostry Michèle, brata Thierry’ego oraz jednej z córek, Anabelle, zajmującej aktualnie w firmie stanowisko Attachée Dyrekcji Generalnej oraz Dyrektora ds. PR oraz Dystrybucji we Francji. 

Obecnie Valérie Lorentz-Poinsot, następczyni Christiana Boiron na stanowisku Dyrektora Generalnego od stycznia 2019, realizuje z determinacją ten sam cel: zapewnienie homeopatii należnego jej miejsca w medycynie, poprzez umożliwienie każdemu pracownikowi służby zdrowia oraz pacjentowi dostępu do leków homeopatycznych.

 

KLUCZOWE DATY W HISTORII LABORATORIUM BOIRON

Kluczowe daty Boiron

 

Rodzinna historiaplay

HISTORIA RODZINNEJ ODWAGI

DZIŚ WE FRANCJI

 

Blisko 2400 pracowników, w tym 140 farmaceutów, pracuje na co dzień przy opracowywaniu i wytwarzaniu naszych leków w trzech zakładach produkcyjnych:

 

  • Messimy: centrala i główna jednostka produkcyjna (Rhône)
  • Montrichard (Loir-et-Cher)
  • Montevrain (Seine-et-Marne)

 

Nasze leki są następnie wysyłane do około pięćdziesięciu krajów i terytoriów, w których są dostępne dla pacjentów.

Dziś we Franacjimask
HOMEOPATIA WSPIERA PRACOWNIKÓW SŁUŻBY ZDROWIAmask

HOMEOPATIA WSPIERA PRACOWNIKÓW SŁUŻBY ZDROWIA

 

Od początku naszego istnienia jesteśmy zaangażowani w rozwój homeopatii zintegrowanej z medycyną. W tym celu współpracujemy z lekarzami, farmaceutami, położnymi oraz wszystkimi pracownikami systemu opieki zdrowotnej, którzy z rosnącą ciekawością i zainteresowaniem przyglądają się zaletom leków homeopatycznych.

 

 

Obecnie:

  • 61% lekarzy internistów ma zaufanie do leków homeopatycznych, a 34% przepisuje je codziennie1
  • 78% położnych (posiadających od 2011 uprawnienia do wystawiania recept na leki homeopatyczne) przepisuje je regularnie, a prawie połowa czyni to codziennie2
  • Ponad 300 placówek szpitalnych wydaje te leki

 

Aby być jak najbliżej służby zdrowia, jesteśmy obecni na terytorium całej Francji:

  • 27 magazynów Boiron obsługuje każdego dnia 21 000 francuskich aptek oraz ich pacjentów
  • Prawie 100 przedstawicieli medycznych, niemal 160 przedstawicieli aptecznych oraz 5 konsultantów ds. weterynarii towarzyszy lekarzom, farmaceutom, weterynarzom oraz szpitalom stosującym leki homeopatyczne

1- Study conducted by IPSOS on behalf of Weleda/Lehning/Boiron among 302 self-employed GPs representative of the population interviewed. Survey conducted from 4 to 13 March 2019. 2- “Self-employed midwives and homeopathy” study conducted in 2013 by Imago among 212 self-employed midwives.

Udostępnij :

Facebook
Linkedin
test@tes.fr
ok