logo boiron

Obecność w 50-ciu krajach

Szerzymy wiedzę o homeopatii na całym świecie.

Rodzinne i niezależne laboratorium, specjalizujące się w homeopatii od 1932 r

Jako rodzinna, niezależna firma farmaceutyczna specjalizująca się w homeopatii od 1932 r., Boiron z pewnością siebie i determinacją kontynuuje rozwój na rynkach międzynarodowych. Od otwarcia pierwszej filii we Włoszech w 1979 r. stopniowo rozszerzaliśmy działalność na całym świecie, propagując nasz projekt - homeopatię.

Dostępność leków homeopatycznych wysokiej jakości w prawie 50 krajach

Grupa Boiron liczy obecnie 23 filie zlokalizowane głównie w Europie i Ameryce Północnej. Jesteśmy również obecni w Ameryce Południowej (filie Boiron w Brazylii i w Kolumbii), w Afryce Północnej (filia Boiron w Tunezji) oraz, od 2016 r., w Azji Południowej (otwarcie filii w Hong-Kongu i Chinach).
Obecność firmy na rynkach międzynarodowych zapewniają także lokalni dystrybutorzy, promujący nasze leki (kraje nadbałtyckie, RPA, Maroko itp.)
Fakt, że 51% obrotu realizujemy na rynkach międzynarodowych, świadczy o sile naszego projektu oraz o dążeniu do rozwijania roli homeopatii w medycynie na całym świecie.

Silvia Nencioni, Prezes/Dyrektor Zarządzający, Boiron Włochy

We Włoszech pracujemy każdego dnia z pasją nad tym, aby lekarze i farmaceuci mogli poznać i włączyć do leczenia pacjentów nasze naturalne i bezpieczne rozwiązania prozdrowotne.

Silvia Nencioni, Prezes/Dyrektor Zarządzający, Boiron Włochy

Homeopatia w służbie zdrowia

Przez ponad 40 lat zapewniliśmy sobie czas i środki dla zbudowania warunków trwałego rozwoju międzynarodowego z uwzględnieniem lokalnych realiów prawno-rejestracyjnych. Wprowadzenie homeopatii do krajów, w których jest ona nieznana lub mało znana, wymaga stopniowych działań. Za każdym razem dokładamy starań, aby:

  • Uwrażliwić władze na ważne problemy publicznej opieki zdrowotnej i specyfikę homeopatii oraz uzyskać odpowiedni status dla naszych leków
  • Organizować szkolenia dla pracowników służby zdrowia, mających kluczową rolę w rozwoju homeopatii w ramach krajowego systemu opieki zdrowotnej
  • Informować pacjentów o konkretnych rozwiązaniach oferowanych przez homeopatię w różnych dziedzinach związanych ze zdrowiem.
Silvia Mainescu, Dyrektor filii Boiron w Rumunii

Homeopatia jako permanentnie rozwijająca się dyscyplina znalazła swoje miejsce w praktyce rumuńskich lekarzy i farmaceutów.

Silvia Mainescu, Dyrektor filii Boiron w Rumunii

1- B. Poitevin, WHO Policy and Practice, Integrating homoeopathy in health systems, 1999 http://www.who.int/bulletin/archives/77(2)160.pdf
2- World Health Report, WHO Global Atlas of Traditional, Complementary and Alternative Medicine, Map Volume, 2005e
3- Survey conducted by IPSOS on behalf of Weleda/Lehning/Boiron among 302 self-employed general practitioners representative of the population interviewed. Survey conducted from 4 to 13 March 2019. It should be noted that half of the GPs (51%) say they prescribe them at least once a week.